ترفندهایی برای مقابله با مشکلات جسمی...  چاپ

تاریخ : جمعه 24 آذر‌ماه سال 1391 در ساعت 08:39 ب.ظ
می‌دانیم که درد جسمانی علامت و نشانه ایجاد مشکل و ناهنجاری در بدن است و عوامل مختلفی باعث درد و ناراحتی جسمانی می‌شوند. بعضی از این عوامل موقتی و برخی نیز طولانی مدت و نیازمند دارو و درمان هستند.
در اینجا ما ترفندهایی را بیان می‌کنیم که شما با دانستن و بکار بستن آنها، بعضی از دردها را می‌توانید موقتا کاهش بدهید.
 
خارش گلو:
وقتی کودک بودید، قلقلک دادن زیر بغل شما یک سرگرمی جالب بود. حالا در بزرگسالان هم می‌توان از این ترفند برای رهایی از مشکل خارش گلو استفاده کرد. وقتی که سلول‌های عصبی گوش تحریک بشوند، باعث اسپاسم عضلات گلو و گردن شده و در نتیجه شما را از شر خارش گلو راحت می‌کنند. پس قلقلک دادن گوش، باعث رفع خارش گلو می‌گردد!
 
صداهای فراصوت بالاتر از حد آستانه شنوایی را تجربه کنید:
اگر در محلی شلوغ و پر سر و صدا هستید، بطرف راست خم شوید و سعی کنید با گوش راست بشنوید! گوش راست برای شنیدن حرف‌های تند و سریع مناسب‌تر است. گوش چپ برای تمیز و تشخیص دادن تن‌های موسیقی، قوی‌تر است.
 

بر درد آمپول غلبه کنید:
به راحتی با سرفه کردن در حین تزریقات، می‌توانید درد آمپول را کاهش دهید. سرفه کردن در اصل یک ترفندی است که باعث افزایش سریع و موقتی فشار در قفسه سینه شده و مسیرهای عصبی درد را مسدود می‌کند.
 
از شر جرم‌های بینی راحت شوید:
فین کردن شدید را فراموش کنید. در اینجا یک ترفند بسیار سریع و آسان برای راحت شدن از جرم‌ها وجود دارد: بطور متناوب با زبان خود به سقف دهانتان ضربه بزنید، سپس با یک انگشت خود وسط دو ابرو را فشار دهید. این کار باعث می‌شود که تیغه بینی، عقب و جلو رفته و پس از ٢٠ ثانیه، جرم‌های متراکم شده و آماده تخلیه می‌شوند!
 
از شر ریفلاکس مری راحت شوید:
کسانی که دچار رفلاکس مری هستند، اگر به پهلوی چپ بخوابند، کمتر به این مشکل دچار می‌شوند! مری و معده تحت یک زاویه‌ای بهم وصل هستند، وقتی به پهلوی راست بخوابید، سطح معده بالاتر از مری قرار می‌گیرد، در نتیجه غذا و اسید به مری بر می‌گردد.
 
درد دندان، آخ نگو
با یک تکه یخ، قسمت V شکل بین انگشتان اشاره و شست را بمالید، بسادگی درد دندان را کاهش می‌دهید.
 
نوک انگشت‌تان را سوزانده‌اید؟
اگر در اثر تماس ناگهانی با اجاق گاز یا قابلمه داغ نوک انگشت‌تان را سوزانده‌اید، به سرعت قسمت آسیب دیده را تمیز کنید و با یک تکه یخ ماساژ بدهید. اگر یخ نبود، از آب سرد نیز می‌توانید استفاده کنید.
 
سرتان گیج می‌رود و به دوران افتاده است:
کافی است فقط یک دست‌تان را روی یک نقطه ثابت قرار دهید، بسرعت دوران سرتان خوب می‌شود. قسمتی از گوش که مسئول فقط تعادل است در داخل یک مایع شناور می‌باشد، هر گاه این مایع جابه جا بشود، تعادل شما بهم می‌خورد، به کمک یک مرجع ثابت بیرونی، مغز سریع تعادل خود را به دست می‌آورد.
 
درد پهلو:
گاهی به هنگام دویدن، پهلوی آدم درد می‌گیرد. این بخاطر آن است که بازدم شما با وقتی که پای راست شما به زمین می‌خورد، همزمان است. در نتیجه به دیافراگم شما فشار وارد می‌شود، برای رهایی از این درد کافی است، بازدم خود را با وقتی که پای چپ شما به زمین می‌خورد، همزمان کنید.
 
جلوی خونریزی را با یک انگشت بگیرید:
گرفتن بینی و به عقب برگرداندن سر، راه متداول جلوگیری از خونریزی بینی است، اما شما اگر مقداری پنبه را درست زیر گردی لب بالایی، روی لثه بگذارید و با یک انگشت آن را فشار دهید، خونریزی قطع می‌شود.
 
از تپش قلب در هنگام عصبانیت جلوگیری کنید:
به انگشت شست خود، فوت کنید! عصب واگ که ضربان قلب را کنترل می‌کند، بکمک نفس کشیدن، آرام می‌گیرد.
 
مغز خود را گرم نگه دارید:
بسیار چیز‌های کم اهمیتی هستند که مغز را سرد و فلج می‌سازند. در این حالت، زبان خود را به سقف دهانتان فشار دهید، طوری که بیشترین مقدار از سقف را بپوشاند، در این صورت سر درد بر طرف می‌شود! این سردرد می‌تواند ناشی از یک بستنی یخی باشد.
 
از نزدیک بینی پیشگیری کنید:
نزدیک بینی به ندرت ریشه ژنتیکی دارد، بلکه بیشتر از خیره شدن چشم به یک نقطه در فاصله کم ناشی می‌شود. بنابراین بهتر است که هر از چندی، چشم‌های خود را ببندید، به بدنتان کش و قوسی بدهید، و نفس عمیقی بکشید و پس از چند ثانیه به آرامی نفس‌تان را رها کنید، این کار باعث استراحت عضلات غیر ارادی هم می‌شوند. در نتیجه چشم‌ها هم استراحت می‌کنند.
 
خواب رفتگی:
اگر دست شما موقع رانندگی یا نشستن، در اثر یک وضعیت نادرست بخواب رفته باشد، به آرامی حرکت دادن سر به چپ و راست، در کمتر از یک دقیقه می‌تواند این مشکل را حل کند و از شر گزگز و سوزنی شدن دست راحت شوید.
 
زیر آب نفس بکشید:
وقتی در زیر آب هستید، این نبود اکسیژن نیست که شما را بی‌چاره می‌کند، بلکه دی اکسید کربن است که باعث اسیدی شدن خون و استیصال می‌گردد. بنابراین کافی است ابتدا، قبل از شنا چند نفس کوتاه و سریع بکشید تا میزان اسیدی بودن خون پایین بیاید. با این ترفند مغز شما می‌پندارد که اکسیژن بیشتری در اختیار دارد! به این ترتیب ده ثانیه زمان می‌خرید.
 
خوب حفظ کنید:
همیشه سعی کنید کار‌های خود را قبل از خواب، پیش خود مرور کنید و یا درباره مسئله‌ای که مورد نظر شما است، قبل از خواب فکر کنید، در این صورت وقتی بیدار می‌شوید، حافظه شما بهتر و سریع‌تر به شما کمک خواهد کرد. هر چیزی را که شما درست قبل از خواب مطالعه کنید، بهتر در حافظه شما ثبت و ضبط می‌شود.
 
 
و اما راه کارهایی برای بهبود درد و بیماری‌ها ...
سرتان درد می‌کند؟
ماهی بخورید. ماهی زیاد مصرف کنید. روغن ماهی به پیش‌گیری از سردرد کمک می‌کند. زنجبیل هم با کاهش تورم و درد عملکرد مشابهی دارد.
 
تب دارید؟
ماست میل کنید. قبل از شروع فصل گرده افشانی ماست زیاد مصرف کنید و همچنین بطور روزانه از عسل محلی منطقه خود میل کنید.
 
برای جلوگیری از سکته:
چای بنوشید. با مصرف مرتب چای از رسوب چربی بر روی دیواره شریان‌ها جلوگیری کنید. (چای اثر خوبی برای کاهش اشتها داشته و مانع اضافه وزن شده است .... چای سبز برای سیستم ایمنی فوق العاده است)!
 
بیخوابی دارید؟
عسل بخورید. از عسل بعنوان داروی مسکن و آرامش بخش استفاده کنید.
 
دچار آسم هستید؟
پیاز بخورید. مصرف پیاز التهاب نایژک‌ها را از بین می‌برد. (وقتی بچه بودم مادرم بسته پیاز درست می‌کرد تا روی قفسه سینه ما بگذارد. برای درمان بیماری‌های تنفسی خوب بود و کمک می‌کرد بهتر نفس بکشیم).
 
از ورم مفاصل رنج می‌برید؟
باز هم ماهی میل کنید. ماهی قزل آلا، تون، خال مخالی و ساردین از ورم مفاصل جلوگیری می‌کند. (ماهی سرشار از روغن‌های امگاست که برای سیستم ایمنی فوق العاده است).
 
دل بهم خوردگی دارید؟
موز و زنجبیل بخورید. موز به معده‌ای که اذیت شده کمک می‌کند. زنجبیل حالت تهوع صبحگاهی و دل آشوب را درمان می‌کند.
 
اگر عفونت مثانه دارید؟
آب قره قاط بنوشید. آب قره قاط سرشار از اسید می‌باشد که باکتری‌های مضر را کنترل می‌کند.
 
دچار مشکلات استخوان هستید؟
آناناس میل کنید. شکستگی و مشکلات استخوکن با کمک منگنز موجود در آناناس قابل پیش گیری است.
 
از سندرم پیش از قاعدگی رنج می‌برید؟
ذرت بوداده میل کنید. خانم‌ها می‌توانند با صرف ذرت بوداده که به کاهش افسردگی، نگرانی و خستگی که از عوارض PMS می‌باشد پیش گیری کنند.
 
دچار مشکلات حافظه شده‌اید؟
صدف خوراکی بخورید. صدف با داشتن روی مورد نیاز به بهبود عملکرد مغز کمک می‌کند.
 
سرما خوردید؟
سیر بخورید. سرو کله گرفته را با سیر تمیز کنید. (یادتان باشد که سیر سطح کلسترول را نیز کاهش می‌دهد).
 
سرفه می‌کنید؟
فلفل قرمز !!! مشابه ماده‌ای که در شربت سرفه بکار می‌رود در فلفل قرمز وجود دارد. البته فلفل قرمز را با احتیاط مصرف کنید شاید معده شما را تحریک کند.
 
سرطان سینه؟
گندم، سبوس و کلم مصرف کنید. این مواد استروژن را در سطوح سالم نگه می‌دارند.
 
سرطان ریه؟
سبزیجات تیره و نارنجی رنگ و سبزی مصرف کنید. بتا کاروتن نوعی ویتامین و پادزهر مفیدی است که در سبزیجات تیره و نارنجی رنگ یافت می‌شود.
 
زخم معده بروز کرده؟
کلم بخورید. کلم شامل ترکیباتی است که به درمان زخم معده و دوازدهه کمک می‌کند.
 
اسهال؟
سیب میل کنید. سیب را با پوست رنده کنید. بگذارید تا قهوه‌ای شوید و برای درمان این وضعیت میل کنید. (موز نیز برای این بیماری خوب است).
 
از شریان‌های رسوب گرفته رنج می‌برید؟
آووکادو بخورید. چربی غیر اشباع شده موجود در آوکادو کلسترول را پایین می‌آورد.
 
فشار خونتان بالاست؟
کرفس و روغن زیتون میل کنید. روغن زیتون فشار خون را پایین می‌آورد. کرفس نیز شامل ماده‌ای است که فشار خون را پایین می‌آورد.
 
ناهماهنگی قند خون دارید؟

بروکلی و بادام زمینی میل کنید. کروم موجود در بروکلی و بادام زمینی انسولین و قند خون را تنظیم می‌کند.


http://hrstories.persianblog.ir/